Django - en to sr translation catalogue (563 entries)

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
sr: 
    <p class="help">Да бисте инсталирали букмарклет, превуците линк до својих
    букмаркова или кликните десним дугметом и додајте међу букмарке. Након тога
    букмарклетима можете приступити са сваке странице на сајту. Имајте на уму
    да неки букмарклети захтевају да сајту приступите са рачунара који су
    означени као „интерни“ (питајте администратора вашег система уколико нисте
    сигурни да ли је ваш рачунар „интерни“).</p>

en:  By %(filter_title)s
sr:  %(filter_title)s

en: "%s" is not a valid value for a primary key.
sr: „%s“ није исправна вредност за примарни кључ.

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
sr[0]: %(count)s објекат класе %(name)s измењен је успешно.
sr[1]: %(count)s објеката класе %(name)s измењени су успешно.
sr[2]: %(count)s објекта класе %(name)s измењено је успешно.

en: %(field_name)s must be unique for %(date_field)s %(lookup)s.
sr: %(field_name)s мора да буде јединствен за %(date_field)s %(lookup)s.

en: %(full_result_count)s total
sr: укупно %(full_result_count)s

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
sr: %(model_name)s са овом вредношћу %(field_label)s већ постоји.

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
sr: Објекат класе %(name)s са примарним кључем %(key)r не постоји.

en: %(site_name)s comments
sr: Коментари на сајту %(site_name)s

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
sr[0]: %(size)d бајт
sr[1]: %(size)d бајта
sr[2]: %(size)d бајтова

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
sr[0]: %(total_count)s изабран
sr[1]: %(total_count)s изабрано
sr[2]: %(total_count)s изабраних

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
sr[0]: %(value).1f милијарда
sr[1]: %(value).1f милијарде
sr[2]: %(value).1f милијарди

en: %(value).1f million | %(value).1f million
sr[0]: %(value).1f милион
sr[1]: %(value).1f милиона
sr[2]: %(value).1f милиона

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
sr[0]: %(value).1f трилион
sr[1]: %(value).1f трилиона
sr[2]: %(value).1f трилиона

en: %s administration
sr: Администрација %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
sr: %s не изгледа као „urlpattern“ објекат

en: 1 comment was successfully %(action)s. | %(count)s comments were successfully %(action)s.
sr[0]: Над једним коментаром је успешно урађено: %(action)s.
sr[1]: Над %(count)s коментара је успешно урађено: %(action)s.
sr[2]: Над %(count)s коментара је успешно урађено: %(action)s.

en: 1 result | %(counter)s results
sr[0]: 1 резултат
sr[1]: %(counter)s резултата
sr[2]: %(counter)s резултата

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
sr: <h3>%s:</h3>
    <ul>

en: A user with that username already exists.
sr: Корисник са тим корисничким именом већ постоји.

en: Action
sr: Радња

en: Action:
sr: Радња:

en: Add
sr: Додај

en: Add %(name)s
sr: Додај објекат класе %(name)s

en: Add %s
sr: Додај објекат класе %s

en: Add Another
sr: Додај још један

en: Add another %(verbose_name)s
sr: Додај још један објекат класе %(verbose_name)s.

en: Added %(name)s "%(object)s".
sr: Сачуван објекат „%(object)s“ класе %(name)s.

en: Advanced options
sr: Напредна подешавања

en: Albanian
sr: албански

en: All
sr: Сви

en: All dates
sr: Сви датуми

en: An error occurred when transforming the geometry to the SRID of the geometry form field.
sr: Грешка се десила током трансформације геометрије на „SRID“ тип поља.

en: Any date
sr: Сви датуми

en: App %r not found
sr: Апликација %r није пронађена

en: Approve
sr: Одобри

en: Approve a comment
sr: Одобрење коментара

en: Approve selected comments
sr: Одобрење изабраних коментара

en: April
sr: април

en: Arabic
sr: арапски

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
sr: Да сигурни да желите да обришете %(object_name)s „%(escaped_object)s“? Следећи објекти који су у вези са овим објектом ће такође бити обрисани:

en: Are you sure you want to delete the selected %(object_name)s objects? All of the following objects and their related items will be deleted:
sr: Да сигурни да желите да обришете одабране %(object_name)s? Следећи објекти који су у вези са овим објектом ће такође бити обрисани:

en: Are you sure?
sr: Да ли сте сигурни?

en: Argentinean Spanish
sr: аргентински шпански

en: As above, but opens the admin page in a new window.
sr: Исто као претходни, али отвара администрациону страницу у новом прозору.

en: Aug.
sr: ауг.

en: August
sr: август

en: Basque
sr: баскијски

en: Bengali
sr: бенгалски

en: Big (8 byte) integer
sr: Велики цео број

en: Bookmarklets
sr: Букмарклети

en: Boolean (Either True or False)
sr: Булова вредност (True или False)

en: Boolean (Either True, False or None)
sr: Булова вредност (True, False или None)

en: Bosnian
sr: босански

en: Brazilian Portuguese
sr: бразилски португалски

en: British English
sr: британски енглески

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: Burgenland
sr: Бургенланд

en: Carinthia
sr: Каринтија

en: Catalan
sr: каталонски

en: Change
sr: Измени

en: Change %s
sr: Измени објекат класе %s

en: Change history: %s
sr: Историјат измена: %s

en: Change my password
sr: Измени моју лозинку

en: Change password
sr: Промена лозинке

en: Change password: %s
sr: Измени лозинку: %s

en: Change:
sr: Измена:

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
sr: Измењена поља %(list)s објеката „%(object)s“ класе %(name)s .

en: Changed %s.
sr: Измењена поља %s

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
sr: Обележите ову кућицу ако је коментар неприкладан. Порука о уклањању ће бити приказана уместо коментара.

en: Clear selection
sr: Поништи избор

en: Click here to select the objects across all pages
sr: Изабери све објекте на овој страници.

en: Comma-separated integers
sr: Цели бројеви раздвојени запетама

en: Comment
sr: Коментари

en: Confirm password:
sr: Потврда лозинке:

en: Content
sr: Садржај

en: Croatian
sr: хрватски

en: Currently:
sr: Тренутно:

en: Czech
sr: чешки

en: DATETIME_FORMAT
sr: j. F Y. H:i Т

en: DATE_FORMAT
sr: j. F Y.

en: Danish
sr: дански

en: Database error
sr: Грешка у бази података

en: Date (with time)
sr: Датум (са временом)

en: Date (without time)
sr: Датум (без времена)

en: Date/time
sr: Датум/време

en: Date:
sr: Датум:

en: Dec.
sr: дец.

en: December
sr: децембар

en: Decimal number
sr: Децимални број

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete multiple objects
sr: Брисање више објеката

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
sr: Бриши означене објекте класе %(verbose_name_plural)s

en: Delete?
sr: Брисање?

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
sr: Обрисан објекат „%(object)s“ класе %(name)s.

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sr: Уклањање %(object_name)s „%(escaped_object)s“ повлачи уклањање свих објеката који су повезани са овим објектом, али ваш налог нема дозволе за брисање следећих типова објеката:

en: Deleting the %(object_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sr: Уклањање %(object_name)s повлачи уклањање свих објеката који су повезани са овим објектом, али ваш налог нема дозволе за брисање следећих типова објеката:

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
sr: Означава да ли корисник има све дозволе без додељивања појединачних дозвола.

en: Designates whether the user can log into this admin site.
sr: Означава да ли корисник може да се пријави на овај сајт за администрацију.

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
sr: Означава да ли се корисник сматра активним. Деселектујте ово уместо да бришете налог.

en: Django administration
sr: Django администрација

en: Django site admin
sr: Django администрација сајта

en: Documentation
sr: Документација

en: Documentation bookmarklets
sr: Букмарклети документације

en: Documentation for this page
sr: Документација за ову страницу

en: Dutch
sr: холандски

en: E-mail
sr: Имејл адреса

en: E-mail address
sr: Имејл адреса

en: E-mail address:
sr: Имејл адреса:

en: Edit this object (current window)
sr: Измени овај објекат (у овом прозору)

en: Edit this object (new window)
sr: Измени овај објекат (нови прозор)

en: Email address
sr: Имејл адреса

en: English
sr: енглески

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
sr: Не сме бити укупно више од %s децималних места. Проверите.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
sr: Не сме бити укупно више од %s цифара пре запете. Проверите.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
sr: Не сме бити укупно више од %s цифара. Проверите.

en: Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
sr: Назив фајла мора да садржи бар %(max)d словних места (тренутно има %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
sr: Ово поље мора да садржи најмање %(limit_value)d словних места (тренутно има %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
sr: Ово поље мора да садржи највише %(limit_value)d словних места (тренутно има %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
sr: Ово поље мора да буде %(limit_value)s (тренутно има %(show_value)s).

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
sr: Ова вредност мора бити већа од %(limit_value)s или тачно толико.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
sr: Ова вредност мора да буде мања од %(limit_value)s. или тачно толико.

en: Enter a 4 digit post code.
sr: Унесите четвороцифрени поштански број

en: Enter a list of values.
sr: Унесите листу вредности.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
sr: Унесите нову лозинку за корисника <strong>%(username)s</strong>.

en: Enter a number.
sr: Унесите број.

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
sr: Унесите поштански број у формату НННН или АННННААА.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
sr: Унесите исрпаван „слаг“, који се састоји од слова, бројки, доњих црта или циртица.

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
sr: Унесите важећи аустријски број социјалног осигурања у формату XXXX XXXXXX.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
sr: Унестие важећи CUIT у формату XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX.

en: Enter a valid IPv4 address.
sr: Унесите исправну IPv4 адресу.

en: Enter a valid URL.
sr: Унесите исправан URL.

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
sr: Унесите исправан датум у формату ГГГГ-ММ-ДД.

en: Enter a valid date.
sr: Унесите исправан датум.

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
sr: Унесите исправан датум/време у формату ГГГГ-ММ-ДД ЧЧ:ММ[:сс[.уууууу].

en: Enter a valid date/time.
sr: Унесите исправан датум/време.

en: Enter a valid e-mail address.
sr: Унесите важећу имејл адресу.

en: Enter a valid time in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
sr: Унесите исправно време у формату ЧЧ:ММ[:сс[.уууууу]].

en: Enter a valid time.
sr: Унесите исправно време

en: Enter a valid value.
sr: Унесите исправну вредност.

en: Enter a whole number.
sr: Унесите цео број.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
sr: Унесите поштански број у формату XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
sr: Унесите поштански број у формату XXXXX-XXX.

en: Enter new password
sr: Унесите нову лозинку

en: Enter only digits separated by commas.
sr: Унесите само бројке раздвојене запетама.

en: Enter the same password as above, for verification.
sr: Ради провере тачности поново унесите лозинку коју сте унели горе.

en: Estonian
sr: естонски

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
sr: Пример: '/about/contact/'. Пазите на то да постоје и почетне и завршне косе црте.

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
sr: Пример: 'flatpages/contact_page.html'. Ако ово оставите празним, систем ће користити 'flatpages/default.html'.

en: Feb.
sr: беб.

en: February
sr: фебруар

en: Field of type: %(field_type)s
sr: Поње типа: %(field_type)s

en: Fields on %s objects
sr: Поља у повезаним објектима %s

en: File path
sr: Путања фајла

en: Filter
sr: Филтер

en: Finnish
sr: фински

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
sr: Прво унесите корисничко име и лозинку. Потом ћете моћи да мењате још корисничких подешавања.

en: Flag
sr: Означи

en: Flag selected comments
sr: Означавање изабраних коментара

en: Flag this comment
sr: Означавање коментара

en: Floating point number
sr: Број са покреном запетом

en: Foreign Key (type determined by related field)
sr: Страни кључ (тип одређује референтно поље)

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
sr: Заборавили сте лозинку? Унесите своју имејл адресу доле и послаћемо вам упутства за постављање нове.

en: French
sr: француски

en: Fri
sr: пет.

en: Friday
sr: петак

en: Frisian
sr: фризијски

en: Galician
sr: галски

en: Geometry collection
sr: Колекција геопметријских облика

en: Georgian
sr: грузијски

en: German
sr: немачки

en: Go
sr: Почни

en: Greek
sr: грчки

en: Groups
sr: Групе

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Hindi
sr: хинду

en: History
sr: Историјат

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
sr: Држите „Control“, или „Command“ на Mac-у да бисте обележили више од једне ставке.

en: Home
sr: Почетна

en: Hungarian
sr: мађарски

en: IP address
sr: IP адреса

en: Icelandic
sr: исландски

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
sr: Ако је ово обележено, само ће пријављени корисници моћи да виде ову страницу.

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
sr: Ако ишта унесете у ово поље, Ваш коментар ће се сматрати спамом.

en: Important dates
sr: Важни датуми

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
sr: Поред ручно додељених дозвола, овај корисник ће имати и дозволе додељене гурпама којима припада.

en: Integer
sr: Цео број

en: Invalid CPF number.
sr: Неважећи CPF број

en: Invalid CUIT.
sr: Неважећи CUIT

en: Invalid date: %s
sr: Неисправан датум: %s

en: Invalid geometry type.
sr: Непостојећи тип геометрије.

en: Invalid geometry value.
sr: Неисправан параметар за геометрију.

en: Irish
sr: ирски

en: Italian
sr: италијански

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
sr: Потребно је изабрати објекте да би се извршила акција над њима. Ниједан објекат није промењен.

en: Jan.
sr: јан.

en: January
sr: јануар

en: Japanese
sr: јапански

en: July
sr: јул

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
sr: Води у администрациони страницу за странице које престављају један објекат

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
sr: Води од било које странице до документаицје погледа који је генерисао ту страницу.

en: June
sr: јун

en: Kannada
sr: канада

en: Khmer
sr: камбодијски

en: Korean
sr: корејски

en: Latest comments on %(site_name)s
sr: Скорији коментари на сајту %(site_name)s

en: Latvian
sr: латвијски

en: Line string
sr: Линија

en: Lithuanian
sr: литвански

en: Log in
sr: Пријава

en: Log in again
sr: Поновна пријава

en: Log out
sr: Одјава

en: Logged out
sr: Одјављен

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
sr: Изгледа да ваш браузер није подешен да прима колачиће. Укључите колачиће, освежите ову страницу и пробајте поново.

en: Lookup
sr: Претражи

en: Lower Austria
sr: Доња Аустрија

en: MONTH_DAY_FORMAT
sr: j. F

en: Macedonian
sr: македонски

en: Many-to-many relationship
sr: Релација више на више

en: March
sr: март

en: May
sr: мај

en: Metadata
sr: Метаподаци

en: Model %(model)s with pk %(pk)r does not exist.
sr: Објекат класе %(model)s са примарним кључем %(pk)r не постоји.

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
sr: Модел %(model_name)r није пронађен у апликацији %(app_label)r

en: Models available in the %(name)s application.
sr: Модели доступни у апликацији %(name)s.

en: Mon
sr: пон.

en: Monday
sr: понедељак

en: Mongolian
sr: монголски

en: Multi polygon
sr: Више полигона

en: Multi-line string
sr: Више линија

en: Multi-point
sr: Више тачака

en: My Actions
sr: Моје радње

en: Name
sr: Име

en: New password
sr: Нова лозинка

en: New password confirmation
sr: Потврда нове лозинке

en: New password:
sr: Нова лозинка:

en: No
sr: Не

en: No action selected.
sr: Није изабрана ниједна акција.

en: No fields changed.
sr: Без измена у пољима.

en: No file was submitted.
sr: Фајл није пребачен.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
sr: Фајл није пребачен. Проверите тип енкодирања формулара.

en: No geometry value provided.
sr: Нисте задали параметре за геометрију.

en: None
sr: Ништа

en: None available
sr: Нема података

en: Norwegian
sr: норвешки

en: Norwegian Bokmal
sr: норвешки кнјжевни

en: Norwegian Nynorsk
sr: норвешки нови

en: Nov.
sr: нов.

en: November
sr: новембар

en: Oct.
sr: окт.

en: October
sr: октобар

en: Old password
sr: Стара лозинка

en: One-to-one relationship
sr: Релација један на један

en: Order
sr: Редослед

en: Page not found
sr: Страница није пронађена

en: Password
sr: Лозинка

en: Password (again)
sr: Лозинка (поновите)

en: Password change
sr: Измена лозинке

en: Password change successful
sr: Успешна измена лозинке

en: Password changed successfully.
sr: Лозинка успешно измењена.

en: Password confirmation
sr: Потврда лозинке

en: Password reset
sr: Ресетовање лозинке

en: Password reset complete
sr: Ресетовање лозинке успешно

en: Password reset confirmation
sr: Потврда ресетовања лозинке

en: Password reset on %s
sr: Ресетовање лозинке на %s

en: Password reset successful
sr: Ресетовање лозинке успешно.

en: Password reset unsuccessful
sr: Ресетовање лозинке неуспешно

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Past 7 days
sr: Последњих 7 дана

en: Permissions
sr: Дозволе

en: Persian
sr: персијски

en: Personal info
sr: Лични подаци

en: Phone number
sr: Број телефона

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
sr: Број телефона мора бити у формату XX-XXXX-XXXX.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
sr: Исправите дуплиран садржај за поља: %(field)s, који мора да буде јединствен.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
sr: Исправите дуплиран садржај за поља: %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
sr: Исправите дуплиран садржај за поља: %(field_name)s, који мора да буде јединствен за %(lookup)s у %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
sr: Исправите дуплиране вредности доле.

en: Please correct the error below | Please correct the errors below
sr[0]: Исправите грешку доле.
sr[1]: Исправите грешке доле.
sr[2]: Исправите грешке доле.

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
sr[0]: Исправите грешку доле.
sr[1]: Исправите грешке доле.
sr[2]: Исправите грешке доле.

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
sr: Унесите тачно корисничко име и лозинку. Пазите на разлику између малих и великих слова у оба поља.

en: Please enter valid %(self)s IDs. The value %(value)r is invalid. | Please enter valid %(self)s IDs. The values %(value)r are invalid.
sr[0]: Унесите исправан %(self)s IDs. Вредност %(value)r је неисправна.
sr[1]: Унесите исправан %(self)s IDs. Вредности %(value)r су неисправне.
sr[2]: Унесите исправан %(self)s IDs. Вредности %(value)r су неисправне.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sr: Унесите нову лозинку два пута како бисмо могли да проверимо да ли сте је правилно унели.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sr: Из безбедносних разлога прво унесите своју стару лозинку, а нову затим унесите два пута да бисмо могли да проверимо да ли сте је правилно унели.

en: Please go to the following page and choose a new password:
sr: Идите на следећу страницу и поставите нову лозинку.

en: Please log in again, because your session has expired.
sr: Пријавите се поново пошто је ваша сесија истекла.

en: Point
sr: Тачка

en: Polish
sr: пољски

en: Polygon
sr: Полигон

en: Portuguese
sr: португалски

en: Post
sr: Постави

en: Post your comment
sr: Постави коментар

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
sr: Поставио %(user)s, %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: Preview
sr: Преглед

en: Preview your comment
sr: Прегледај коментар

en: Really flag this comment?
sr: Да ли заиста желите да означите овај коментар?

en: Really make this comment public?
sr: Да ли заиста желите да означите овај коментар јавним?

en: Really remove this comment?
sr: Да ли заиста желите да обришете овај коментар?

en: Recent Actions
sr: Последње радње

en: Remove
sr: Обриши

en: Remove a comment
sr: Обриши коментар

en: Remove selected comments
sr: Обриши изабране коментаре

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
sr: Неопходно. Највише 30 словних места. Само алфанумерички знаци (слова, бројке и @/./+/-/_).

en: Required. 30 characters or fewer. Letters, numbers and @/./+/-/_ characters
sr: Неопходно. Највише 30 словних места. Само алфанумерички знаци (слова, бројке и @/./+/-/_).

en: Reset my password
sr: Ресетуј моју лозинку

en: Romanian
sr: румунски

en: Run the selected action
sr: Покрени одабрану радњу

en: Russian
sr: руски

en: Salzburg
sr: Салцбург

en: Sat
sr: суб.

en: Saturday
sr: субота

en: Save
sr: Сачувај

en: Save and add another
sr: Сачувај и додај следећи

en: Save and continue editing
sr: Сачувај и настави са изменама

en: Save as new
sr: Сачувај као нови

en: Search
sr: Претрага

en: Select %s
sr: Одабери објекат класе %s

en: Select %s to change
sr: Одабери објекат класе %s за измену

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
sr: Одаберите постојећу бразилску државу. Та држава није међу понуђенима.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
sr: %(value)s није међу понуђеним вредностима. Одаберите једну од понуђених.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
sr: %s није међу понуђеним вредностима. Одаберите једну од понуђених.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
sr: Одабрана вредност није међу понуђенима. Одаберите једну од понуђених.

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
sr: Изабери све %(module_name)s од %(total_count)s укупно.

en: Sept.
sr: септ.

en: September
sr: септембар

en: Serbian
sr: српски

en: Serbian Latin
sr: српски (латиница)

en: Server Error <em>(500)</em>
sr: Грешка на серверу <em>(500)</em>

en: Server error
sr: Грешка на серверу

en: Server error (500)
sr: Грешка на серверу (500)

en: Show all
sr: Прикажи све

en: Show object ID
sr: Прикажи ID објекта

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
sr: Приказује content-type и јединствени ID за страницу која преставља један објекат.

en: Simplified Chinese
sr: новокинески

en: Site administration
sr: Администрација система

en: Slovak
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
sr: Нешто није уреду са вашом базом података. Проверите да ли постоје одговарајуће табеле и да ли одговарајући корисник има приступ бази.

en: Spanish
sr: шпански

en: String (up to %(max_length)s)
sr: Стринг (највише %(max_length)s знакова)

en: Styria
sr: Стирија

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
sr: Успешно обрисано: %(count)d %(items)s.

en: Sun
sr: нед.

en: Sunday
sr: недеља

en: Swedish
sr: шведски

en: TIME_FORMAT
sr: G:i

en: Tamil
sr: тамилски

en: Telugu
sr: телугу

en: Text
sr: Текст

en: Thai
sr: тајландски

en: Thank you for your comment
sr: Хвала што сте оставили свој коментар

en: Thanks for approving
sr: Хвала на одобрењу!

en: Thanks for commenting
sr: Хвала на коментару

en: Thanks for flagging
sr: Хвала што сте означили коментар.

en: Thanks for removing
sr: Хвала што користите наш сајт!

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
sr: Хвала што сте данас провели време на овом сајту.

en: Thanks for taking the time to improve the quality of discussion on our site
sr: Хвала на учешћу у унапређењу квалитета дискусија на нашем сајту.

en: Thanks for using our site!
sr: Хвала што користите наш сајт!

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
sr: Та имејл адреса није у вези ни са једним налогом. Да ли сте сигурни да сте се већ регистровали?

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
sr: Објекат „%(obj)s“ класе %(name)s сачуван је успешно.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
sr: Објекат „%(obj)s“ класе %(name)s додат је успешно. Доле можете унети додатне измене.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
sr: Објекат „%(obj)s“ класе %(name)s измењен је успешно.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
sr: Објекат „%(obj)s“ класе %(name)s успешно је обрисан.

en: The %(site_name)s team
sr: Екипа сајта %(site_name)s

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
sr: %(verbose_name)s је успешно креиран.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
sr: %(verbose_name)s је обрисан.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
sr: %(verbose_name)s је успешно ажуриран.

en: The base GIS field -- maps to the OpenGIS Specification Geometry type.
sr: Основно „GIS“ поље које мапира тип геометрије по „OpenGIS“ спецификацији.

en: The inline foreign key did not match the parent instance primary key.
sr: Страни кључ се није поклопио са инстанцом родитељског кључа.

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
sr: Линк за ресетовање лозинке није важећи, вероватно зато што је већ искоришћен.  Поново затражите ресетовање лозинке.

en: The submitted file is empty.
sr: Пребачен фајл је празан.

en: The two password fields didn't match.
sr: Два поља за лозинке се нису поклопила.

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
sr: Дошло је до грешке. Администратор сајта је обавештен имејлом и грешка ће бити ускоро отклоњена. Хвала на стрпљењу.

en: This URL appears to be a broken link.
sr: Овај URL изгледа не води никуда.

en: This account is inactive.
sr: Овај налог је неактиван.

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
sr: Ово може бити или апсолутна путања (као горе) или пун URL који почиње са 'http://'.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
sr: Овај коментар је поставио пријављен корисник и зато је поље са имејл адресом закључано.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
sr: Овај коментар је поставио пријављен корисник и зато је поље са именом закључано.

en: This field cannot be blank.
sr: Ово поље не може да остане празно.

en: This field cannot be null.
sr: Ово поље не може да остане празно.

en: This field is required.
sr: Ово поље се мора попунити.

en: This field requires 7 or 8 digits.
sr: Ово поље мора да садржи 7 или 8 цифара

en: This field requires only numbers.
sr: Ово поље мора да садржи само бројке.

en: This month
sr: Овај месец

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
sr: Овај објекат нема забележен историјат измена. Вероватно није додат кроз овај сајт за администрацију.

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
sr: Ово мора бити апсолутна путања без имена домена. На пример: '/events/search/'.

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
sr: Ова вредност може садржати само слова, бројке и @/./+/-/_.

en: This value must be a decimal number.
sr: Ова вредност мора бити децимални број

en: This value must be a float.
sr: Ова вредност мора бити број са клизећом запетом

en: This value must be an integer.
sr: Ова вредност мора бити целобројна.

en: This value must be either None, True or False.
sr: Ова вредност мора бити или None, или True, или False.

en: This value must be either True or False.
sr: Ова вредност мора бити True или False.

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
sr: Ова вредност може садржати само слова, бројке, доње црте, цртице или косе црте.

en: This year
sr: Ова година

en: Thu
sr: чет.

en: Thursday
sr: четвртак

en: Time
sr: Време

en: Time:
sr: Време:

en: Today
sr: Данас

en: Traditional Chinese
sr: старокинески

en: Tue
sr: уто.

en: Tuesday
sr: уторак

en: Turkish
sr: турски

en: Tyrol
sr: Тирол

en: U.S. state (two uppercase letters)
sr: Држава у САД (два велика слова)

en: Ukrainian
sr: украјински

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
sr: Деселектујте ово поље ако желите да порука фактички нестане са овог сајта.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown content
sr: Непознат садржај

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
sr: Пребаците исправан фајл. Фајл који је пребачен или није слика, или је оштећен.

en: Upper Austria
sr: Горња Аустрија

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
sr: Користите '[algo]$[salt]$[hexdigest]' или <a href="password/">формулар за унос лозинке</a>.

en: User
sr: Корисник

en: Username
sr: Корисник

en: Username:
sr: Корисник:

en: Usernames cannot contain the '@' character.
sr: Корисничка имена не смеју да садрже знак „@“.

en: Value %r is not a valid choice.
sr: Вредност %r није дозвољена.

en: Vienna
sr: Беч

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: View on site
sr: Преглед на сајту

en: Vorarlberg
sr: Воралбер

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
sr[0]: Пази на језик! Реч „%s“ овде није дозвољена.
sr[1]: Пази на језик! Речи „%s“ овде нису дозвољене.
sr[2]: Пази на језик! Речи „%s“ овде нису дозвољене.

en: We apologize, but your form has expired. Please continue filling out the form from this page.
sr: Жао нам је, али Ваша сесија је истекла. Попуњавање формулара наставите на овој страници.

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
sr: Жао нам је, тражена страница није пронађена.

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
sr: Послали смо упутства за постављање нове лозинке на имејл адресу коју сте нам дали. Упутства ћете добити ускоро.

en: Wed
sr: сре.

en: Wednesday
sr: среда

en: Welcome,
sr: Добродошли,

en: Welsh
sr: велшки

en: XML text
sr: XML текст

en: YEAR_MONTH_FORMAT
sr: F Y.

en: Yes
sr: Да

en: Yes, I'm sure
sr: Да, сигуран сам

en: You don't have permission to edit anything.
sr: Немате дозволе да уносите било какве измене.

en: You may add another %s below.
sr: Доле можете да додате нови објекат класе %s

en: You may edit it again below.
sr: Доле можете поново да уносите измене.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset
sr: Ову поруку сте примили зато што сте захтевали ресетовање лозинке

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
sr: Изгледа да су колачићи искључени у вашем браузеру. Они морају бити укључени да би сте се пријавили.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
sr: Ваша имејл адреса није ваше корисничко име. Пробајте са „%s“.

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
sr: Ваша стара лознка није правилно унесена. Унесите је поново.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
sr: Ваша лозинка је постављена.  Можете се пријавити.

en: Your password was changed.
sr: Ваша лозинка је измењена.

en: Your username, in case you've forgotten:
sr: Уколико сте заборавили, ваше корисничко име:

en: a.m.
sr: пре п.

en: action flag
sr: ознака радње

en: action time
sr: време радње

en: active
sr: активан

en: all %s
sr: сви повезани објекти %s

en: and
sr: и

en: approved | approved
sr[0]: одобрен
sr[1]: одобрена
sr[2]: одобрених

en: apr
sr: апр.

en: aug
sr: ауг.

en: change message
sr: опис измене

en: codename
sr: шифра дозволе

en: comment
sr: коментар

en: comment flag
sr: ознака коментара

en: comment flags
sr: ознаке коментара

en: comments
sr: коментари

en: content
sr: садржај

en: content type
sr: тип садржаја

en: content types
sr: типови садржаја

en: date
sr: датум

en: date joined
sr: датум регистрације

en: date/time submitted
sr: датум/време постављања

en: day | days
sr[0]: дан
sr[1]: дана
sr[2]: дана

en: dec
sr: дец.

en: display name
sr: приказано име

en: domain name
sr: име домена

en: e-mail address
sr: имејл адреса

en: eight
sr: осам

en: enable comments
sr: омогући коментарисање

en: expire date
sr: датум застаревања

en: feb
sr: феб.

en: filter:
sr: филтер:

en: first name
sr: име

en: five
sr: пет

en: flag
sr: ознака

en: flagged | flagged
sr[0]: означен
sr[1]: означена
sr[2]: означених

en: flat page
sr: флет страница

en: flat pages
sr: флет странице

en: for your user account at %(site_name)s
sr: за ваш кориснички налог на сајту %(site_name)s

en: four
sr: четири

en: group
sr: група

en: groups
sr: групе

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати

en: is public
sr: јавно

en: is removed
sr: уклоњен

en: jan
sr: јан.

en: jul
sr: јул.

en: jun
sr: јун.

en: last login
sr: последња пријава

en: last name
sr: презиме

en: lazy message
sr: порука

en: log entries
sr: записи у логовима

en: log entry
sr: запис у логовима

en: mar
sr: мар.

en: may
sr: мај.

en: message
sr: порука

en: midnight
sr: поноћ

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута

en: minutes
sr: минута

en: model:
sr: модел:

en: month | months
sr[0]: месец
sr[1]: месеца
sr[2]: месеци

en: name
sr: име

en: nd
sr: -и

en: nine
sr: девет

en: noon
sr: подне

en: nov
sr: нов.

en: number of %s
sr: број повезаних објеката %s

en: object ID
sr: ID објекта

en: object id
sr: id објекта

en: object repr
sr: опис објекта

en: oct
sr: окт.

en: one
sr: један

en: or
sr: или

en: or make changes
sr: или изврши измене

en: p.m.
sr: по п.

en: password
sr: лозинка

en: permission
sr: дозвола

en: permissions
sr: дозволе

en: python model class name
sr: име python класе модела

en: rd
sr: -и

en: redirect
sr: преусмеравање

en: redirect from
sr: преусмерен са

en: redirect to
sr: преусмери ка

en: redirects
sr: преусмеравања

en: registration required
sr: потребна регистрација

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
sr: класе `%(app_label)s.%(object_name)s`

en: removed | removed
sr[0]: уклоњен
sr[1]: уклоњена
sr[2]: уклоњених

en: sep
sr: сеп.

en: session
sr: сесија

en: session data
sr: подаци сесије

en: session key
sr: кључ сесије

en: sessions
sr: сесије

en: seven
sr: седам

en: site
sr: сајт

en: sites
sr: сајтови

en: six
sr: шест

en: st
sr: -ви

en: staff status
sr: статус члана посаде

en: superuser status
sr: статус администратора

en: tag:
sr: таг:

en: template
sr: темплејт

en: template name
sr: назив темплејта

en: th
sr: -и

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
sr: повезани објекти класе `%(app_label)s.%(data_type)s`

en: three
sr: три

en: title
sr: наслов

en: today
sr: десет

en: tomorrow
sr: сутра

en: two
sr: два

en: user
sr: корисник

en: user permissions
sr: корисничке дозволе

en: user's URL
sr: корисников URL

en: user's email address
sr: корисникова имејл адреса

en: user's name
sr: корисниково име

en: username
sr: корисничко име

en: users
sr: корисници

en: view:
sr: вју:

en: week | weeks
sr[0]: недеља
sr[1]: недеље
sr[2]: недеља

en: year | years
sr[0]: година
sr[1]: године
sr[2]: година

en: yes,no,maybe
sr: да,не,можда

en: yesterday
sr: јуче
